Penguin

Technológia

V súčastnosti na našom trhu existujú dve základné metódy na čistenie kobercov.

Všetky firmy na Slovensku čistia koberce extrakčnou metódou, ktorá je založená na princípe postriekania povrchu kobercov rôznymi pracími prostriedkami a následne s použitím rôznych typov vysávačov odsatiu všetkých rozpustných nečistôt z povrchu koberca. Táto metóda nedokáže odstrániť všetky nečistoty z koberca, najmä tie, ktoré sú obsiahnuté v hĺbke vlákna, ako roztoče, huby, plesne a rôzne mikroorganizmy, ktoré síce nevidíme, ale škodia nášmu zdraviu, a vyvolávajú nepríjemný zápach.

My Vám ponúkame na slovenskom trhu jedinečnú a originálnu metódu prania kobercov.

Metóda prania kobercov – jedná sa o dôkladné hĺbkové čistenie (pranie) koberca. Túto metódu, ktorá zabezpečí vypranie až 95 % nečistôt obsiahnutých v koberci, poskytuje v plnom rozsahu len naša spoločnosť, a zaručuje najlepšie výsledky v oblasti čistenia kobercov.

Celý proces prania kobercov pozostáva z nasledovných krokov:

1. Preberanie koberca - kontroluje sa design, typ vlákna, povaha nečistôt a prípadné škody

2. Suché čistenie - plnoautomatický stroj bez námahy odstraňuje z koberca blato, špinu, srsť, vlasy a ostatné nerozpustné nečistoty.

3. Pranie - plnoautomatický stroj s vodnými tryskami bezpečne, ale zároveň účinne odstraňuje všetky nečistoty z celého koberca. Táto metóda je bezpečná pre vlákna koberca.

4. Odstreďovanie - takmer všetka voda sa odstráni v špecializovaných odstredivkách

5. Sušenie - koberce sa dosušia v klimatizovanej komore, v ktorej počítač vyberie optimálnu teplotu a vlhkosť

Na záver samozrejme vykonávame kontrolu kvality – koberec sa ešte raz skontroluje, či boli odstránené všetky nečistoty, takže svoj koberec dostanete čistý a suchý.

Celý proces prania kobercov si môžete pozrieť v nasledovnom videu.