Penguin

Služby

Pranie kobercov

Medzi nami poskytované služby patrí tiež pranie kobercov. Nejde o tepovanie ani chemický proces, jedná sa o pranie v čistej vode najmodernejšou technológiou aká je v súčastnosti dostupná. Táto technológia má dlhodobú tradíciu v krajinách ako Španielsko a Taliansko, pričom na Slovensku je úplne jedinečná.

Obrovskou výhodou je, že sa dajú prať aj také koberce (napr. typ SHAGGY), ktorý sa bežnými spôsobmi vyčistiť doteraz nedali.

Pri tomto procese je koberec vyprášený, vypratý z obidvoch strán, odstredený a následne dosušený. S touto technológiou sa dajú čistiť skoro všetky typy a druhy kobercov. Sme jediná firma na Slovensku s touto technológiou. Radi Vás privítame a presvedčíme o veľmi vysokej kvalite prania kobercov.

PRANIE KOBERCOV - jedinečná technológia, ktorá zabezpečí 100% odstránenie znečisťujúcich látok vo forme prachu, roztočov, plesní a baktérií, a zároveň odstráni z kobercov nepríjemné pachy ako cigaretový dym a pod.
Efekt bude oveľa lepší, než pri bežnom čistení kobercov!

Zverte nám váš koberec, a máte istotu, že bude v správnych rukách.

Preprava

V prípade záujmu ponúkame aj doplnkovú službu a to odvoz a dovoz kobercov v rámci celého Slovenska.

Ide nám o maximálne pohodlie pre našich zákazníkov.

Chemické čistenie

Rýchločistiareň PENGUIN Vám ponúka čistenie odevov, ktoré sa nesmú prať. Sú to predovšetkým obleky, kravaty, kabáty, niektoré spoločenské šaty, kožuchy, kožušiny, veci z kašmíru alebo hodvábu. Odporúčame Vám, aby ste to neprali doma, nakoľko sú to chúlostivé materiály, ktoré sa po vypraní alebo namočení vo vode môžu nenávratne poškodiť. Chemickým čistením sa v neposlednom rade predlžuje životnosť a stálofarebnosť odevov a preto si nechajte poradiť profesionálmi a príďte k nám.

Chemické čistenie je automatický proces a prebieha v stroji na chemické čistenie 5 generácie. Ako čistiace médium sa využíva perchlóretylén (PCE), ktorý sa vyznačuje zatiaľ najlepším čistiacim účinkom. Ide o tzv. suché čistenie – odev sa vloží suchý a po vyčistení sa už suchý vyberá.

Čistenie prebieha v štyroch fázach:

  • pranie v PCE
  • odstredenie
  • sušenie
  • deodorácia

Tento typ čistenia je ekologický a jeho prednosti sú, že do okolia, ovzdušia, alebo odtoku vody neuniká žiadny perchlórtetylén, pretože je to uzavretý okruh. Je to vďaka niekoľkým vlastným filtrom zabudovanými priamo v stroji. Použitý perchloretylén sa zregeneruje a vyčistí priamo v stroji a je opäť pripravený na ďalšie čistenie odevov.

Mokré čistenie

Tento spôsob ošetrovania odevov je možný iba v špeciálnych pračkách, ktoré nám zmenou frekvencie umožňujú plynule meniť otáčky bubna, čím odstránime mechanické namáhanie vlákien, čím sa docieli dlhšia životnosť Vašich odevov. Profesionálne pracie prípravky ochránia vlákno, odstránia nečistotu a príjemne aromatizujú.

Pohľad na kompletnú technológiu

Pre čo je vhodné mokré čistenie?

Ak máte odev, či už sviatočný alebo na bežné nosenie, z chúlostivej látky, ktorá vyžaduje špeciálny prístup (kašmír, hodváb, brúsená koža, svadobné a spoločenské šaty...) je mokré čistenie najvhodnejším riešením na zachovanie čo najdlhšej životnosti a stálosti Vášho odevu.

Pranie

Máte doma kus odevu, ktorý si netrúfate vyprať alebo je vaša deka tak veľká, že sa nezmestí do bubna? Už to nie je problém!

My Vám s tým radi pomôžeme.

Vyperieme Vám akúkoľvek odev či textil na profesionálnych strojoch od renomovanej firmy PRIMUS a MIELE.

Sušenie

Ak si vyperiete doma vetrovku a ostanú Vám na nej po vyschnutí fľaky, máme pre Vás riešenie. 

V rýchločistiarni PENGUIN  Vám vysušíme aj to, čo si doma vyperiete, ale už to nestihnete vysušiť alebo nemáte možnosť. Hlavne páperové bundy alebo paplóny z mikrovlákna.

Žehlenie a konečná úprava

Nestrácajte doma čas žehlením a prežite ušetrený čas s rodinou.

Vaše veci radi vyžehlíme modernou a profesionálnou technikou od firmy COCCHI.

Rýchločistiareň PENGUIN Vám poskytne v dnešnej dobe čoraz viac využívanú službu – žehlenie doma vypratej bielizne a odevov. Ak máte špeciálne požiadavky na skladanie bielizne alebo samotné žehlenie stačí osloviť personál, ktorý Vám vždy rád vyhovie.

Využite niektorú z doplnkový služieb ako je impregnácia a škrobenie.

Impregnácia - nanesenie impregnačného prostriedku na už vypratý odev zvýši jeho vodeodolnosť. Je vhodná najmä na zimné bundy, lyžiarske oblečenie, turistické oblečenie a samozrejme všetky ostatné odevy ktoré sú vystavované vlhkému prostrediu. Na impregnáciu používame prostriedky od firmy NIKWAX, ktorá patrí medzi najlepšie svetové firmy v tomto odvetví.

Škrobenie - úprava odevných súčastí alebo tkanín v škrobovom roztoku, alebo nanesením sprejom len na určité miesta. Účelom škrobenia je najmä vystuženie textilu. Väčšia hladkosť povrchu čiastočne zabraňuje znečisteniu a uľahčuje ďalšie pranie.

Detašovanie

Odborné odstraňovanie škvŕn 

Individuálny a profesionálny prístup personálu rýchločistiarne PENGUIN  ku každej zákazke Vám zabezpečí, že každá škvrna prejde aj ručným procesom odstránenia nečistôt.

Čo to znamená?

My znečistený odev nevložíme priamo do stroja, ale na každú škvrnku sa mechanicky nanesie príslušný chemický prostriedok, ktorý ju odstráni, ak to samozrejme dovoľuje materiálové zloženie, o čom Vás personál pri preberaní Vaších odevov dopredu informuje . Používame prostriedky renomovanej nemeckej firmy KREUSSLER a ECOLAB.

Škvrna môže byť od čohokoľvek, preto je nutné, aby sa použil vždy správny prostriedok na jej odstránenie.

Delenie škvŕn:

  • hrdza
  • taninové škvrny (káva, čaj, tráva)
  • proteínové škvrny (krv, vajcia, moč, zmrzlina)
  • olejové škvrny (farby, laky, rúž, fixka, pero)
     

UPOZORNENIE !

Ctení zákazníci v prípade, že sa Vám na odeve vyskytla škvrna, pri ktorej si nie ste istý, či ju dokážete vyčistiť, neskúšajte to doma. Prineste odev k nám. Ak by ste ju vyprali, nečistota by sa mohla „zažrať“ do tkaniny a len s ťažkosťami sa dá následne odstrániť resp. by sa to vôbec nemuselo podariť. Zvýšite tým šancu na jej odstránenie a uľahčíte prácu aj nám.